Nurettin Soyak’tan Yurdumuza Ziyaret

Nurettin Soyak’tan Yurdumuza Ziyaret

Enderûn Eğitim Vakfı kurucusu Merhum Zeki SOYAK Hoca’nın oğlu, İlkadım Dergisi Başyazarı Nurettin SOYAK Hoca vakfımızı ziyaret ederek kardeşlerimizle buluştu.
Nurettin SOYAK Hoca’ya ziyaretinde Enderûn Eğitim Vakfı Genel Başkanı Mustafa AYDOĞDU ve Emekli İmam Hafız Cemil USTA Hoca eşlik etti.
Merhum Zeki SOYAK Hocanın adını taşıyan Özel Zeki SOYAK Erkek Öğrenci Yurdu’nda yenilen yemeğin ardından yurdun konferans salonunda Nevşehirli kardeşlerimizle buluşan Nurettin SOYAK Hocamız konuşmasına başlamadan önce Hamdi İLİK Kur’an tilavetinde bulundu. Ardından konuşmaya başlayan Nurettin SOYAK Hoca gündeme dair yorumlarda da bulundu.
Ümmetin ayrılığa düştüğünü ve bu ayrılıktan kurtulmanın yolunun Kur’an ve Sünnete daha sıkı sarılmak olduğunu söyleyen Nurettin SOYAK ümmetin bu durumda bulunmasının en büyük sebebinin Kur’an ve Sünnet’ten uzaklaşmak olduğunu belirtti.

Programa Nevşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Hüseyin ŞENEL, İl Müdür Yardımcısı Tahir DAĞASLANI, Kamu Hastaneleri Genel Sektereti Dr. Muhammet ÇÖMÇE, ALEMDAR Nevşehir Şube Başkanı Fatih YAKUT’da katılım sağladılar.

Yaklaşık 1 saat süren konuşmanın ardından Nevşehirli kardeşlerimizle musafaha eden Nurettin SOYAK Hocamız Nevşehir’den ayrıldı.