Sıkça Sorulan Sorular

Yurdumuz Milli Eğitim Bakanlığı’nın denetimine tabi olup mülkiyeti ve işletmesi Nevşehir’de kurulmuş olan Enderûn Eğitim Vakfı’na aittir. Vakfımız ile ilgili ayrıntılı bilgiyi www.enderunvakfi.com’da bulabilirsiniz.

Yurt ücretimiz üniversitenin akademik takviminde belirtilen ders başlangıç ve bitiş tarihleri arasında geçerlidir. Yaz okulu, staj v.b dönemlerde yurdumuz kapalıdır. Dönem içerisinde dini bayram tatillerinin de 1’er gün öncesinde yurdumuz hizmet vermemektedir.

Müracaat dilekçesi

T.C. Kimlik Kartı Fotokopisi

Öğrenci Belgesi

2 Adet Fotoğraf

Sağlık Raporu

Adli Sicil ve Arşiv Kaydı

Telefon veya internet yoluyla hatta web sitemiz aracılığıyla ön kayıt yaptırabilirsiniz. Ön kayıt sonrasında tarafınıza telefonla dönüş yapılıp sözleşme örnekleri gönderilecek ve kabul etmeniz halinde kaydınız gerçekleşecektir.

Yurt ücretimiz her sene değişkenlik gösterebilmektedir. Bunun için 0384 212 62 22 numaralı telefonu arayarak bilgi almanız daha doğru olacaktır.

Dönem başında arkadaşınızla birlikte gelip kaydolduğunuz takdirde aynı odada kalabilirsiniz. Yurdumuzda ikinci sene de kalmak isteyen öğrencilerimize ise haziran ayında odalarını ve oda arkadaşlarını seçme imkânı verilmektedir.

Nadir olarak da olsa bu tarz durumlarda yurt idaremiz bu konuya müdahil olmakta ve arkadaşlarımıza yardımcı olmaktadır.

Yurdumuzun kapıları sabah:07.00’da açılıp akşam 23.00’da kapanmaktadır.

Yurdumuzun dış mantolaması yapılmış yeni bir bina olup doğalgaz ile merkezi sistemle ısınmaktadır.

Yurdumuz 7/24 güvenlik kameraları ile izlenmekte olup ayrıca alarm sistemi ile korunmaktadır. Bunu yanı sıra yurdumuzda 7/24 bir görevlimiz bulunmaktadır. Standartlara uygun olarak en son sistem yangın dolapları, alarm sistemleri ve ekipmanları ile donatılmış yurdumuz, alınan tüm yangın, güvenlik tedbirleri ile eksiksiz ve müdahaleye hazır durumdadır.

Yurdumuza balık, muhabbet kuşu vs. dâhil olmak üzere evcil hayvan getirilmesine izin vermemekteyiz.

Yurt binamızın yetkili yapı denetim firmalarından alınan deprem raporumuz mevcuttur. Nevşehir itfaiyesi tarafından yangın güvenliği raporu ve yetkili mühendisler tarafından verilen Elektrik Tesisat Güvenliği, Su ve Gaz Tesisat Güvenliği, Isınma Sistemleri Güvenliği raporları mevcuttur. Bu kontroller her eğitim öğretim yılı başında tekrar yaptırılarak raporlar tekrardan alınmaktadır.