Geleneksel Bayramlaşmamız Yurdumuzda Yapıldı

Geleneksel Bayramlaşmamız Yurdumuzda Yapıldı

Nevşehir’in en köklü hayır ve eğitim kurumu olan Enderûn Eğitim Vakfı Ramazan Bayramı’nın 2. Günü Saat 11.00’da, Kurban Bayramı’nın 3. Günü Saat:11.00’da olarak yıllardır gelenekselleştirdiği bayramlaşmasını Özel Zeki Zoyak Erkek Öğrenci Yurdu’nda yapıldı.

Okunan Yasin-i Şerif ile başlayan program  Ak Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir GİZLİGİDER’in konuşması ile devam etti. Türkiye Bangladeş Dostluk Grubu başkanlığını yürüttüğü için 2012 senesindeArakan’a ziyarette bulunduğunu belirten GİZLİGİDER sosyal medyada dolaşan fotoğraflarınaralarında gerçek olmayanları da mevcutsa da Arakan’daki durumun fotoğraflardanaşağıolmadığını belirtti. Müslümanların birlikteliğinin öneminin bir kez daha ortayaçıktığınıbelirten GİZLİGİDER Türkiye’nin bu noktada çalışmalara devam ettiğini söyleyereksözlerini tamamladı.

Bayramlaşma Enderûn Eğitim Vakfı Genel Başkanı Mustafa Aydoğdu’nun selamlama konuşması ile devam etti. Mustafa AYDOĞDU ülke olarak birlik ve beraberliğe ne kadar ihtiyacımız olduğunu belirterek vakıfların öneminden bahsetti. Buraları birer oksijen çadırı olarak görüyoruz diyen Mustafa AYDOĞDU katılımcılara teşekkür ederek sözlerini tamamladı. Konuşmaların ardından bayramlaşmaya geçildi.