Dr. Mehmet Savran’dan Yurdumuza Ziyaret

Dr. Mehmet Savran’dan Yurdumuza Ziyaret

Dr. Mehmet Savran’dan Yurdumuza Ziyaret

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran Enderûn Kariyer Günleri kapsamında öğrencilerimizle buluştu.

Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Savran öncelikle öğrencilere kendini tanıttıktan sonra öğrencilerin Nevşehir’e dair soru ve sorunlarını dinleyerek cevaplandırdı.

Öğrencilerimizden biri üniversite muhitinde çoğalmaya başlayan sokak köpekleriyle ilgili problemi belirtince Mehmet Savran bununla ilgili Hayvan Kasabası’nın mevcut olduğunu ancak burada bu hayvanları tedavi edip, kısırlaştırıp 15 gün içerisinde yine alındığı bölgeye bırakılmasının yasal zorunluluk olduğun belirtti.

Başka bir öğrencimizin üniversiteye giderken kaldırımların kar yağdığında temizlenmediğini ve bunun öğrencilerin işlerini zorlaştırdığını belirtmesi üzerine Mehmet Savran bu sene farklı bir uygulamaya geçtiklerini ve belediyedeki saha personelinin tamamen karla mücadeleye kaydırılıp toplam 300 personelin bu işe zaman ayıracağını belirtti.

Öğrencilerin diğer sorularını da cevaplayan Mehmet Savran öğrencilerimize ne geçmişe takılıp kalmamalarını ne de gelecek kaygısı altında ezilmemeleri gerektiğini, tamamen bugüne odaklanarak anı en iyi şekilde değerlendirmelerini söyledi.

Programın sonunda öğrencilerle bir arada bulunmaktan çok keyif aldığını belirten Mehmet Savran Yurt Müdürümüz Mustafa Fehmi Çiftçi’ye ikinci dönem de öğrencilerle tekrar bir organizasyon yapabileceğini belirterek öğrencilerle vedalaşarak yurttan ayrıldı.

Programda bulunan Enderûn Eğitim Vakfı Genel Başkanı Mustafa Aydoğdu ve Yurt Müdürümüz Mustafa Fehmi Çiftçi de Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.