Cihannüma Nevşehir Buluşması Yurdumuzda Yapıldı

Cihannüma Nevşehir Buluşması Yurdumuzda Yapıldı

 

Cihannüma Derneği tarafından düzenlenen ‘Cihannüma Nevşehir Buluşması’ programı yurdumuzda gerçekleştirildi.

Cihannüma Derneği’nin Yurdumuzda düzenlediği sahur programına Cihannüma Başkan Yardımcısı, Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri Selim Cerrah, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Belediye Başkanı Rasim Arı, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Mazhar Bağlı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Destek Hizmetleri Daire Başkanı Ali Uygun, Rekabet Kurulu Üyesi Hasan Hüseyin Ünlü, Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer, Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdür Gökhan Açık,  Enderûn Eğitim Vakfı Genel Başkanı Mustafa Aydoğdu, Alemdar Nevşehir Temsilcisi Dr. Fatih Yakut, İHH Nevşehir Temsilcisi Baki Öncel, Dersiad Nevşehir İl Temsilcisi Mehmet Yücel ve Yurt Müdürümüz Mustafa Fehmi Çiftçi başta olmak üzere ilimizde ve çevre illerde faaliyet gösteren Cihannüma Derneği İl Temsilcileri başta olmak üzere STK temsilcileri ve bazı daire müdürleriyle birlikte Nevşehirli Sanatçı Kürşat da katıldı.

Program Yurdumuz öğrencisi olan ve aynı zamanda Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde eğitim gören Muhammed Hasan Çanakkaleli’nin Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Kur’an tilavetinin ardından Cihannüma Nevşehir il Temsilcisi Ersin Doğan’ın takdim konuşmasıyla devam eden programda söz alan Cihannüma Genel Başkan Yardımcısı Selim Cerrah Cihannüma Derneği’nin kuruluş amacından bahsettiği konuşmasını Ramazan ayının tüm İslam alemine barış ve huzur getirmesini temenni ettiğini belirterek ve gelen misafirlere teşekkürlerini ileterek tamamladı.
Selim Cerrah’ın konuşmasından sonra Nevşehir Valisi İlhami Aktaş ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Mazhar Bağlı’da birer selamlama konuşması yaptıktan sonra söz alan Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı: “Karşılıklı hoşgörünün, güvenin, dayanışmanın ve yardımlaşmanın olduğu yerde huzur vardır, barış vardır. Ramazan ayının insanlar arasında birlik ve beraberlik bağlarının güçlenmesinde büyük katkısı vardır. Toplum olarak bizi biz yapan güzel değerlerimiz ve geleneklerimiz Ramazan ayında yeniden güçlenir ve kuvvetlenir. Bereketin eksik olmadığı, birliğin, dayanışmanın, hoşgörünün arttığı bir Ramazan’ı daha birlikte karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Mübarek Ramazan ayının ülkemizde, şehrimizde ve tüm İslam aleminde oluşturduğu birleştirici gücün, dünyada barışın ve huzurun hüküm sürdüğü günlerin başlangıcı olması, en büyük arzumuzdur.” dedi.

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’nın konuşmasının ardından Nevşehirli Sanatçı ve Kanal 7’de Gündüz Gece programının sunucusu olan Kürşat bir parça ile kısa bir dinleti gerçekleştirdi.

Daha sonra dernek yöneticileri tarafından Vali İlhami Aktaş ve Belediye Başkanı Rasim Arı’ya çeşitli hediyeler takdim edildi.

Plaket takdiminin ardından Şifa Camii İmam Hatibi Mehmet Ali Aydemir tarafından misafirlere ufak bir tasavvuf musikisi konseri verdi.

Sahur programı hep birlikte yapılan sahur ve sonrasında İl Müftüsü Yakup Öztürk tarafından yaptırılan dua ile son buldu.